Dabar peržiūrima žymė: "Broliai"

Nors jau praėjo dvi savaitės nuo Marijampolę pabudinusio renginio, tačiau daugelis juo dar tebegyvena. Tai buvo pora dienų pilnų teigiamų emocijų, kurios žadino tūnantį patriotizmą.: rugsėjo 12-13 dienomis įvyko renginių ciklas skirtas rezistenciniam pokario judėjimui atminti. Darbą visuomenei priminti apie miško brolius vainikavo Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ koncertas.

Pirmadienio vakare įvyko įžanginis renginys „Pokario kančių įamžinimo keliu“ , kurio metu buvo lankomi Marijampolės mieste esantys paminklai, įamžinantys rezistencijos ir genocido atminimą. Šį renginį suorganizavo Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos Marijampolės skyrius. Trys autobusiukai ir apie trisdešimt baikerių aplankė septynias rezistenciją ir genocidą žyminčias vietas, kuriose trumpai priminta jų svarba. Ten žuvusieji prtizanai pagerbti tylos minute, uždegtos žvakės ir padėta gėlių. Renginio dalyviai turėjo galimybę iš likusių gyvų partizanų ir politkalinių išgirsti visą istoriją apie jų išgyenimus Marijampolėje ir už jos ribų.

Skaityti toliau »

Žymos:
 

Projekto„Broliai“ partizanų apygardose renginys TAURO apygardoje, Marijampolėje,rugsėjo 12-13 d.:paskaitos, parodos, ekskursija, dokumentiniai filmai, viktorina moksleiviams ir nepamirštamas Aistės Smilgevičiūtės bei grupės „Skylė“ koncertas BROLIAI.

Aistė Smilgevičiūtė ir grupė SKYLĖ, inicijavusi naują ir atvirą visuomenei projektą , „Broliai“ partizanų apygardose“, tęsia žygį per Lietuvą – po gražaus ir simboliško pirmojo renginio Varėnoje, kur buvo atidengtas paminklinis akmuo partizanui Lionginui Baliukevičiui-Dzūkui ir jo bendražygiams, projektas „Broliai partizanų apygardose“ liepos mėn.pabuvojęs Jurbarke, rugsėjo 12-13 dienomis kviečia susitikti ir paminėti Lietuvos laisvės kovotojų atminimą Tauro Apygardoje, Marijampolėje.

Skaityti toliau »